در سرویس دوره ای نمایندگی، چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرند؟
در سرویس دوره ای نمایندگی، چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرند؟

در سرویس دوره ای نمایندگی، چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرند؟، می‌خواهید خودروی شما بدون نقص کار کند و در آینده برای تعمیر و نگهداری از آن کمتر هزینه کنید؟ تعمیر و نگهداری منظم از اتومبیل ضمن اطمینان از حفظ ارزش فروش آن، به بهینه‌سازی عملکرد، اطمینان از ایمنی و دوام خودرو کمک می‌کند. برای استفاده حداکثری از پتانسیل خودروی خود، سعی کنید برنامه‌ای ترتیب دهید تا به‌طور منظم از ماشین شما نگهداری شود. اگر از این کار اجتناب کنید، ممکن است با توجه به خسارت‌های ناگهانی، هزینه‌های تحمیل شده بسیار بالا باشند.

بررسی لاستیک در بازدیدهای دوره ای خودرو

تنظیم باد تایرهای خودرو باعث افزایش عمر لاستیک‌ها شده و مصرف سوخت را نیز کاهش می‌دهد. اگر هنگام رانندگی احساس می‌کنید که ماشین شما به سمت یک طرف کشیده می‌شود، ممکن است این مورد به میزان فشار باد یا ساییدگی لاستیک مرتبط باشد. یک راه خوب برای افزایش طول عمر و کاهش ساییدگی لاستیک‌ها، عوض کردن جای چرخ‌ها با یکدیگر است. همچنین دستگاه فشارسنج تایر خودرو وسیله‌ی ارزان قیمتی است که می‌توانید آن را خریداری کنید، اما برای تنظیم باد لاستیک باید به تعمیرگاه بروید. با این‎ حال برای اطمینان از مسائل مربوط به تایرها، سرویس دوره‌ای خودرو، شما را از انجام کارهای بالا معاف می‌کند.

بررسی فیلتر هوا موتور

از فیلتر هوا به عنوان ریه‌های ماشین نام برده می‌شود. اگر فیلتر هوا پُر از گرد و غبار باشد، باعث می‌شود هوای کثیف وارد موتور خودرو شود، که نتیجه آن کاهش عملکرد بهینه موتور خواهد بود. دفترچه راهنمای خودرو به شما خواهد گفت كه چه زمانی نیاز به تعویض فیلتر هوا دارید. اما هر چه قدر بیشتر در جاده‌های خاکی و پُر از گرد و غبار رانندگی کنید، باید زودتر فیلتر هوا را تعویض کنید. در هر صورت، سرویس دوره‌ای خودرو بر طبق زمان و میزان استفاده شما از ماشین، زمان‌هایی را در سال برای تعویض فیلتر هوا تعیین می‌کند.

بررسی باتری

بررسی باتری بسیار مهم است، زیرا سیستم برقی خودرو وابسته به باتری است. استفاده نادرست از وسیله نقلیه می‌تواند منجر به تخلیه سریع باتری شود، بنابراین همیشه باتری ماشین خود را بارها و بارها چک کنید. بازدید دوره‌ای خدمات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد، برای مثال، در زمان‌های مشخص‌ (دو یا سه بار در سال) به نمایندگی‌ها مراجعه می‌کنید و تعمیرکاران با استفاده از دستگاه مخصوص، سلامت باتری شما‌ (از نظر ولتاژ و طول عمر باقی مانده) را مورد بررسی قرار می‌دهند.

نکته: بررسی قسمت‌های مختلف خودرو برحسب میزان استفاده‌ (کیلومتر طی شده) است. اگر ماشین شما در بیشتر روزهای ماه در پارکینگ قرار دارد، سرویس دوره‌ای اتومبیل ممکن است به درد شما نخورد.