خودروهای شاسی بلند ایران
خودروهای شاسی بلند ایران

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد قصد خرید ماشین شاسی بلند دارید، بهتر است با معیارهای مهم در این فرآیند آشنایی داشته باشید.

خودروهای شاسی بلند ایران

به نظر شما بهترین خودروهای شاسی بلند ایران کدام موارد هستند؟ معیارهایی وجود دارند که باعث می‌شوند، بعضی از ماشین‌های شاسی بلند در میان هواداران یا در بازار خرید و فروش خودرو به عنوان بهترین و محبوب ترین خودروهای شاسی بلند شناخته شوند. در این مقاله از وبلاگ اسنپ مارکت اطلاعاتی درباره خرید ماشین شاسی بلند را برای شما ذکر خواهیم کرد. چند مورد از بهترین ماشین‌های شاسی بلند ایران نیز معرفی می‌شوند.

ماشین شاسی بلند

قيمت اين ماشين ها

اولین نکته ای که هنگام خرید خودرو به ذهن می‌آید، محدوده قیمتی آن است. در این سال‌ها که قیمت خودرو ثبات ندارد، توجه به این موضوع بسیار مهم محسوب می‌شود. البته تعیین میزان بودجه ای که برای خودرو کنار گذاشته اید، به تعیین مدل خودرو، صفر یا دست دوم بودن، امکانات رفاهی، تجهیزات امنیتی و توان خروجی خودروی انتخابی کمک می‌کند.

چند نمونه از بهترین خودروهای شاسی بلند ایران

فولکس واگن تیگوان ۲۰۱۸ یکی از ماشین‌های شاسی بلند جمع و جوری محسوب می‌شود که در ایران و کشورهای دیگر جهان، از محبوبیت بالایی برخوردار است. موتور ۲ لیتری ۴ سیلندری توربو شارژ با گیربکس ۷ سرعته ۲ کلاچه باعث شده‌ اند که این خودرو در میان بهترین خودروهای شاسی بلند قرار بگیرد.

آئودی (Q5) یکی از خودروهای شاسی بلند لوکس و کوچکی است که توانست با ب ام و (X3) به رقابت بپردازد. اما به دلیل ارائه نشدن خدمات پس از فروش مناسب، از رده ماشین‌های شاسی بلند پرفروش بازار خارج گردید. این ماشین یک موتور 2 لیتری و 4 سیلندری دارد. سقف سرعت آن 220 کیلومتر بر ساعت و مصرف سوختش 7.9 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

یکی دیگر از بهترین خودروهای شاسی بلند ایران، ولوو (XC90) نام دارد. این خودرو با 3 تیپ مختلف وارد ایران شد که نمونه فول آپشن آن تیپ اینسکریپشن است. موتور 2 لیتری با 4 سیلندر توربوشارژ همراه با کیت سوپر شارژ (T6) با سقف توان 320 کیلومتر بر ساعت، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک و کیفیت بالای ساخت به عنوان دلایل مهم محبوبیت ولوو (XC90) در نظر گرفته شده اند.

کراس اور یا شاسی بلند؟

پس از آنکه میزان بودجه خود را مشخص کردید باید به بررسی نکات دیگر بپردازید. برای بسیاری این سؤال مطرح است که کراس اور بخریم یا شاسی بلند؟ برای پاسخ به این سؤال شاید بهتر باشد که بدانید کراس اورها ظاهری نسبتاً شبیه شاسی بلندها دارند اما در ساخت آنها از پلتفرم خودروی سواری استفاده شده است.

انتخاب آفرود یا شهری

اگر قصد خرید یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند ایران را دارید، باید به این نکته توجه کنید که برای سفر به دل طبیعت و کوهستان کاربرد دارد یا درون شهر استفاده خواهد شد. در واقع، شاسی بلندهایی که آفرود دارند، برای سفر به طبیعت و مسیرهای پر دست اندازی مانند جاده‌های کوهستانی مناسب هستند. اما کراس اورها برای سفرهای بین شهری یا رانندگی درون شهر انتخاب بهتری به حساب می‌آیند.