تانک های رضوانی

ضوانی یک کمپانی آمریکایی است که توسط یک شهروند ایرانی آمریکایی به نام فریس رضوانی تاسیس شده است. این کمپانی در زمان احداث در زمینه تیونینگ خودروهای استون مارتین و بعضی کمپانی های دیگر فعالیت داشت. پس از مدتی این کمپانی تصمیم گرفت خودروی خودش را بسازد که البته در ساخت خودرو ها از شاسی و موتور دیگر کمپانی ها استفاده می کند. خودرو های کمپانی رضوانی از ابتدا از طراحی های خاص و متفاوتی بهره برده اند. از جمله مدل های این کمپانی می توان به بیست، بیست آلفا و بیست ایکس پرفورمنس و رضوانی تانک اشاره نمود.

تانک های رضوانی

مام ماشین های ساخت کمپانی رضوانی موتورز به صورت تولید محدود و با قیمت های بسیار بالا عرضه می شوند. بعضی از ماشین های این کمپانی بیشتر از یک رولزرویس قیمت دارند. فردیس رضوانی موسس و مدیر کمپانی رضوانی موتورز دلیل محدود بودن محصولات این شرکت را  قوانین آمریکا می داند.

به گفته او طبق قوانین آمریکا اگر یک خودروسازی در طول یک سال بیش از ۲۰۰ دستگاه خودرو تولید کند، به عنوان یک تولید کننده عمومی شناخته می شود و لازم است استانداردها و مجوزهای بسیار زیادی به این منظور دریافت کند. اما اگر تعداد محصولات کمتر از ۲۰۰ عدد در سال باشد ، به عنوان یک خودروسازی شخصی نیازی به دریافت چنین مجوزهای سختگیرانه ای وجود ندارد.

تانک های رضوانی

ظهور رضوانی تانک

<با توجه به محبوبیت روز افزون خودروهای شاسی بلند در بازارهای جهانی کمپانی رضوانی در سال 2017 تصمیم گرفت خودروی شاسی بلند خودش را وارد بازار نمایند. این خودروی خاص رضوانی تانک نام دارد و یک خودروی بسیار خاص و متفاوت به دیگر تولیدات این کمپانی اضافه شد. بعضی از مدل های این شرکت موتورهای فوق العاده قدرتمندی دارند و حتی قدرت آنها به ۱۰۰۰ اسب بخار می رسد.

ماشین های رضوانی

تنها ۷ سال از تاسیس کمپانی رضوانی موتورز می‌گذرد و در این سال‌ها توانسته آنقدر خوب عمل کند که در بسیاری از کشورهای دنیا نامش به عنوان یک خودروساز خاص و فوق العاده شنیده شود. رضوانی بیست،  تانک و هرکول مدل های اصلی این کمپانی به حساب می‌آیند که هر کدام در چندین نمونه مختلف تولید شده اند. تمام مدل های گفته شده تولیدات بسیار محدودی دارند و هیچگاه به مرحله تولید انبوه نرسیده. هر کدام از ماشین های رضوانی موتورز بر اساس پلتفرم یک ماشین دیگر ساخته  شده است و بخش های مختلف حتی موتور آنها از کمپانی های دیگر تامین می شود. ماشین های رضوانی تا به حال در چند موزیک ویدئو و فیلم استفاده شده اند.

رضوانی تانک، یک شاسی بلند تمام عیار

تانک از لحاظ طراحی خودرویی کاملا جنگجویانه است و کاملا برازنده نام تانک است و به واقع در تماشای این خودرو حس یک خودروی نفر بر را خواهید دید. این خودرو برپایه خودروی جیپ رانگلر ساخته شده است اما موتور آن از مدل رانگلر گرفته نشده. نمونه های اولیه رضوانی تانک با موتور قدرتمند ۸ سیلندر 6300 سی سی کرایسلر عرضه شدند که قدرت آنها 500 اسب بخار است.

مشخصات تانک رضوانی

تانک رضوانی در مدل های بسیار متفاوت با قیمت های گوناگون عرضه می شود که در ویژگی های مختلفی از جمله آپشن، مشخصات فنی و موتوری و حتی ساخت بدنه با هم تفاوت دارند. مدل پایه ارزان قیمت از یک موتور ۶ سیلند ۳۶۰۰ سی سی با قدرت ۲۸۵ اسب بخار استفاده می کند. با اضافه کردن ۵ هزار دلار یک موتور ۶ لیتری دیزل با ۲۸۵ اسب بخار قدرت جایگزین نمونه قبلی می شود. اگر ماشین قدرتمند تری مد نظر شماست می توانید با اضافه کردن ۴۵ هزار دلار یک موتور ۵۰۰ اسب بخاری ۸ سیلندر برای تانک قدرتمند سفارش دهید. اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود و با هزینه 70 هزار دلاری یک موتور هشت سیلندر داج با ۷۰۰ اسب بخار قدرت جایگزین مدل های قبلی می شود. آن دسته از افرادی که به این هم راضی نیستند یک موتور ۹۵ هزار دلاری با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار نیز در لیست گزینه ها موجود است.

مدل های مختلف تانک

نزدیک به پنج سال است که رضوانی موتورز از تانک رونمایی کرده و در این مدت مدل های متفاوتی از آن را به بازار عرضه کرده است. در سال های اول فقط مدل معمولی عرضه شد بعد از آن نمونه‌های military و Tank X نیز توسط این کمپانی معرفی شدند. که در مدل military سیستم ضد گلوله بر روی خودرو نصب شود و در x شاهد قدرت بیشتر به نسبت مدل های معمولی بودیم. اما بعد از یک سری تغییرات رضوانی تانک ۲۰۲۰  صرفاً در دو مدل معمولی و نظامی عرضه می شود که می توانید برای هر کدام از آنها تمام موتور های گفته شده در بالا را انتخاب کنید.