انواع آج لاستیک در خودروهای سبک و سنگین

انواع آج لاستیک در خودروهای سبک و سنگین، در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی انواع آج لاستیک هم در خودروهای سبک و هم در خودروهای سنگین بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: انواع آج لاستیک در خودروهای سبک و سنگین

آج لاستیک چیست؟ چه انواعی دارد و چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد؟

آج لاستیک چیست؟ چه انواعی دارد و چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد؟، لاستیک‌ یا تایر یکی از اجزای بسیار مهم خودرو است که علاوه بر تاثیر مستقیم بر عملکرد خودرو، نقش بسیار مهمی در ایمنی خودرو، سرعت و راحتی حرکت ایفا می‌کند. ویژگی‌هایی همچون قدرت و مقاومت خودرو در مسیرهای مختلف، میزان فرمان‌پذیری خودرو، چسبندگی و انتقال کشش و نیروی ترمز به سطح جاده و نیز تعدیل ناهمواری‌ها سطح جاده همگی از وظایف بسیار مهم لاستیک خودرو است که علاوه بر کیفیت تایر به طرح و عمق آج لاستیک بستگی دارد. انواع آج لاستیک در طرح‌ها و با عمق‌های متفاوتی تولید می‌شود که همگی تعیین کننده نوع استفاده از لاستیک در خودروهای مختلف است. در این مطلب قصد داریم که به توضیح آج لاستیک خودرو، انواع آن و نیز چگونگی اندازه‌گیری آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آج لاستیک چیست؟ چه انواعی دارد و چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد؟

اپل کار پلی و اندروید اتو چیست و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟

اپل کار پلی و اندروید اتو چیست و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟، امروزه تلفن‌های همراه هوشمند به بخشی جداناپذیر از زندگی ما بدل شده است. این دستگاه‌ها به دلیل کاربردهای متنوع و مثبتی که در امور روزمره ما دارند بسیار پر استفاده شده‌اند. ویژگی‌هایی از قبیل مسیریابی، پخش موسیقی، برقراری ارتباط و… باعث می‌شود کاربرد تلفن‌های هوشمند در رانندگی نیز مهم باشد. 

ادامه مطلب: اپل کار پلی و اندروید اتو چیست و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟

آیا هر خودرویی می تواند از قابلیت اندروید اتو و اپل کار پلی پشتیبانی کند؟

آیا هر خودرویی می تواند از قابلیت اندروید اتو و اپل کار پلی پشتیبانی کند؟، به دلیل کارایی بالای تلفن‌های همراه هوشمند بسیاری از رانندگان تمایل دارند تا گوشی خود را توسط هولدرها روی داشبورد و یا شیشه‌ اتومبیل نصب کننده تا در حین رانندگی بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. با پیشرفت صنعت اتومبیل‌سازی و باز شدن پای تکنولوژی‌های پیشرفته در این صنعت همچون طیف وسیعی از نمایشگرها با سایزهای بزرگ راه برای برقراری ارتباط بین تلفن همراه و خودرو هموارتر شده است.

ادامه مطلب: آیا هر خودرویی می تواند از قابلیت اندروید اتو و اپل کار پلی پشتیبانی کند؟

چک لیست سرویس های دوره‌ ای خودرو

چک لیست سرویس های دوره‌ ای خودرو، حتی اگر موتورهای خودروهای امروزی کمی پیچیده‌تر باشند، لیستی از کارهای ساده‌ای که می‌توانید برای نگهداری از اتومبیل خود انجام دهید، تقریباً مشابه با نیم قرن پیش است. در این باره، چک لیستی از کارهایی که مربوط به سرویس های دوره ای خودرو می‌شوند را ما در این مقاله برای شما جمع آوره کرده ایم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: چک لیست سرویس های دوره‌ ای خودرو