ژنراتور چیست
ژنراتور چیست

ژنراتور چیست؟ ، ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند.

ژنراتورها در شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند. ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی به دست آمده از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی به عنوان خروجی تبدیل می کند. این مهم است که درک کنیم که ژنراتور واقعا انرژی الکتریکی خلق نمی کند. در عوض، با استفاده از انرژی مکانیکی عرضه شده و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچ ها در مدار الکتریکی، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید خواهد کرد.این جریان، شارژ الکتریکی جریان الکتریکی عرضه شده توسط ژنراتور است. مکانیسم ژنراتور را می توان با درک کار پمپ آب فهمید که باعث جریان آب می شود اما واقعا آبی ایجاد نمی کند و فقط آب جریان می یابد.

 

قیمت دیزل ژنراتور


در بحث قیمت دیزل ژنراتور عوامل بسیاری در تعیین قیمت دیزل ژنراتور دخیل می باشد. این عوامل را می توان به دو دسته عوامل دخیل در اجاره دیزل ژنراتور و ملحقات اضافی دسته بندی نمود. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دیزل ژنراتور، ظرفیت یا قدرت دیزل ژنراتور می باشد. توان دیزل ژنراتور معمولا با واحد کاوا (Kva) یا کیلو وات (Kw) سنجیده می شود و رابطه توان دیزل با قیمت دیزل ژنراتور مستقیم بوده و بدین نحو است که هر چقدر قدرت دیزل موتور ژنراتور افزایش یابد قیمت نیز افزایش خواهد داشت. فاکتور مهم دیگر در قیمت دیزل ژنراتور، برند شرکت سازنده دیزل و برند ژنراتور می باشد. امروزه در بازار تنوع بسیار زیادی در برندهای دیزل ژنراتور می باشد. انواع دیزل ژنراتورهای تولید شده در کشورهای اروپایی، آمریکایی، ایرانی و چینی در ظرفیت های مختلف و با برندهای مختلف در بازار ایران و عاملان فروش دیزل ژنراتور موجود می باشد.

 

چرا دیزل ژنراتورها بهتر هستند؟


امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه در زندگی بشر نیاز به انرژی بیشتر از پیش شده و ما به یک منبع انرژی نیاز داریم که بتواند سرمایه ی کوتاه مدت و بلند مدت ما را مد نظر قرار داده و در بهترین حالت سرمایه گذاری ما را بیمه کند. از این رو نیاز به یک دیزل ژنراتور با قیمت مناسب، هزینه های نگهداری مقرون به صرفه و با عمر مفید ضروری می باشد، در نظر گرفتن این پارامترها انتخاب ما را به سوی یک دیزل ژنراتور هدایت می کند.

 

نتیجه گیرِی:


به طور کلی، ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند.